وبسایت دکترمحمدمهدی اسماعیل پور

عرفان اسلامی ایران
وبسایت دکترمحمدمهدی اسماعیل پور
"در این راه منزل اول دل دادنست و منزل دوم شکرانه را جان بر سر نهادن"
سیف الدین باخرزی عارف قرن هشتم

این وب سایت تخصصی، به تبیین علم آسمانی و دیرینه ی عرفان اسلامی -که خوشبختانه چند سالی است به محیط های علمی و پژوهشی کشور راه پیدا کرده است - می پردازد

فرهیخته ی گرامی خواهشمند است 1- برای مشاهده ی بهتر متن ها از مرورگر فایر فاکس یا گوگل کروم استفاده کنید
2- چنانچه مایل به دریافت پاسخ پرسش های خود هستید ، نظرتان را به صورت خصوصی ارسال نفرمایید
3- و در صورتی که قصد دارید ایمیل تان توسط سایر کاربران رویت نشود ، گزینه ی نمایش ایمیل را تیک نزنید .
بایگانی
پیوندهای روزانه
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۸ ثبت شده است

دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی، استاد دانشگاه اهل بیت علیهم السلام، محقق و نویسنده،در نشست بررسی عشق و محبت از دیدگاه عارفان مسلمان که به همت انجمن علمی عرفان اسلامی ایران که در دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد، بیان کرد: همه علم و آفرینش بر اساس محبت، و انسان کانون عشق و محبت است. اساس عالم آفرینش بر عشق و محبت است

 دکترلاریجانی اظهار داشت: عشق و جمال خداوند از روز ازل در وجود تمام انسان ها نهادینه شده است و فقط مخصوص عارفان نیست؛ عشق عبارت است از زیبایی و جمال مطلق، که منبع آن خداست، نه تنها عرفا بلکه تمام ما باید به دنبال عشق خدا در وجود خود باشیم.

 وی افزود: عشقی که زوال پذیر باشد و به شکست منتهی شود عشق نیست، عشق حقیقی تماما پیروزی و جاودانه است. بهتر است به جای نقش به‌دنبال نقش‌آفرینی باشیم، باید به دنبال زیبایی پایدار برویم چرا که انسان قبل از اینکه عاشق شود محبوب بوده است.

 محقق اسلامی در زمینه های عرفانی بیان کرد: این یوسف که او را ملکه کریمه می خواندند، چیزی جز کرشمه حسن و جمال یار نبود، که خداوند به وسیله آن جلوه ای از خود را نمایان می کرد.

 لاریجانی درپایان متذکر شد: چشم، مجموعه ای از عشق و زیبایی است، انشاالله که بصیرت ما به مجموعه چشم ما گره بخورد و به آن متصل شود. اگر شما به زیبایی خود برسید قطعا از خود لذت خواهید برد و به زیبایی خویشتن پی می‌برید، همه ما عاشق به دنیا آمده‌ایم، تنها باید آن را کشف کنیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ فروردين ۹۸ ، ۱۰:۳۹
مدیر سایت

انجمن علمی عرفان اسلامی ایران  با همکاری گروه الهیات و معارف دانشگاه بوعلی سینا، اداره کل آموزش و پرورش استان همدان،و بنیاد علمی فرهنگی دانشگاه بوعلی سینا، نشست تخصصی بررسی عشق و محبت از دیدگاه عارفان مسلمان را با حضور دانشگاهیان، معلمان، روحانیون و دانشجویان، در سالن همایش های سرو دانشگاه بوعلی سینا برگزار کرد.

 در این مراسم دکتر یعقوب محمدی فر رئیس دانشگاه بوعلی سینا، دکتر محمد پورداوود رئیس اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، دکتر فاطمه طباطبایی، موسس انجمن علمی عرفان اسلامی ایران، عروس امام خمینی(ره) و مدیر گروه عرفان اسلامی پژوهشکده امام خمینی، دکتر قاسم کاکایی، رئیس انجمن علمی عرفان اسلامی ایران، استاد فلسفه و عرفان اسلامی دانشگاه شیراز،دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی، محقق اسلامی و نویسنده در زمینه عرفانی، دکتر فروغ احراری عضو اصلی انجمن عرفان اسلامی ، دکتر شمس الدین الکساندر واسیلینف پژوهشگر و استاد فلسفه و عرفان مقیم ایران و مدرس گروه عرفان اسلامی دانشگاه بوعلی سینا، دکتر مهدیه سادات مستقیمی عضو هیات علمی دانشکده الهیات و علوم انسانی دانشگاه قم، دکتر محمد علی برنا عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان و دکتر فرشته ندری ابیانه عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا و دبیر اجرایی این برنامه، پیرامون دیدگاه عارفان مسلمان، امام خمینی(ره)، بوعلی سینا، باباطاهر، عین القضات و انصاری همدانی از منظر عشق و محبت در عرفان اسلامی سخنرانی کردند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ فروردين ۹۸ ، ۱۰:۳۰
مدیر سایت